DIY

Wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

27 lipca 2017
wieszaki mąż i żona- jak je wykonać-transfer napisu

Ja dzień swojego ślubu mam już za sobą i jak każda przyszła panna młoda marzyłam o tym aby wszystko tego dnia było idealne. Chciałam też mieć wieszaki z napisami MĄŻ i ŻONA, rozglądałam się za takimi wieszakami w sieci ale ich ceny mnie przerażały. Wiem, że rękodzieło ma swoją cenę bo sama się tym też zajmuje, ale 50 zł za dwa białe wieszaki z naklejonymi napisami to przesada. Tym bardziej, że 6 sztuk wieszaków drewnianych to koszt 20zł a w promocji nawet mniej.  Także po przejrzeniu sieci w poszukiwaniach postanowiłam, że zrobię sobie takie wieszaki sama.

Miałam w domu wieszaki w kolorze białym więc nawet nie musiałam ich malować, jedyne co potrzebowałam aby wykonać wieszaki mąż i żona to…Wydrukowane na drukarce napisy w odbiciu lustrzanym, klej wikol, pędzelek i trochę wody. Aaa i jeszcze wstążkę w dwóch kolorach. Ponieważ robiłam transfer napisu na dwa różne sposoby to do drugiego sposobu użyłam zamiast kleju wikol zmywacza do paznokci z acetonem i łyżeczki. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wykonać takie transfery napisów to zapraszam dalej 🙂

Wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu.

Aby wykonać wieszaki mąż i żona będziecie potrzebować:

  • wieszaki,
  • klej wikol,
  • pędzelek,
  • napis w odbiciu lustrzanym,
  • trochę wody,
  • zmywacz z acetonem(do transferu drugim sposobem)
  • łyżeczkę(do transferu drugim sposobem).wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

W pierwszej kolejności wycinamy nasze napisy, następnie smarujemy klejem miejsce w którym chcemy aby był nasz napis. Gdy klej mamy nałożony to przykładamy nasz napis(tuszem do dołu). Czekamy aż klej wyschnie.wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

Jak klej wyschnie to za pomocą wody delikatnie ściągamy papier, rolując go delikatnie palcami.

wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

Papier trzeba ścierać naprawdę ostrożnie aby nie zetrzeć napisu. Gdy pozbędziemy się papieru to wieszak mamy już gotowy:) Przyznam się, że mi wieszak z napisem żona nie wyszedł, starłam trochę napisu… A nie robiłam takiego transferu pierwszy raz, czasami tak po prostu bywa nie zawsze wszystko wychodzi idealnie:) Dlatego też postanowiłam przetestować transfer wykonywany  za pomocą zmywacza z acetonem. Wykonując transfer za jego pomocą musimy przykleić nasz napis taśmą do wieszaka. Zwilżyć papier acetonem ale nie za mocno i łyżeczką przyciskać wykonując posuwiste ruchy. Następnie odklejamy taśmę i zdejmujemy papier i napis gotowy:)

wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

Wieszak z napisem żona wykonany jest za pomocą transferu z acetonem( mówiłam, że nie wyszedł mi transfer z tym napisem za pomocą kleju) a wieszak z napisem mąż za pomocą kleju wikol. Widać różnicę przy zbliżeniu ale i tak ładnie się prezentowały.

wieszaki mąż i żona-jak je wykonać, transfer napisu

wieszaki mąż i żona- jak je wykonać, transfer napisu

Mam nadzieję, że wpis Wam się spodobał:)

Pozdrawiam

Nika

 

Po inne ślubne DIY zapraszam tu:Podwiązka jak ją wykonać i Metamorfoza trampek.