DIY | Wnętrza

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

2 sierpnia 2017
Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

Zbliża się nowy rok szkolny, wiem wiem, jeszcze miesiąc, ale lipiec minął tak szybko, że myślę iż to jest najlepszy moment. Moment na małe organizacyjne diy. Dzisiaj zaprezentuje Wam jak możecie zrobić organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach. Takie tanie szybkie diy dzięki któremu dacie nowe życie puszką i kartonikom po mleku. Rzeczą które i tak wylądowały by w śmietniku. Jedyne czego potrzebujecie to chęci, chwilę czasu i okleinę w wybranym przez was wzorze. Kupno okleiny to groszowa sprawa a można nią odmienić dużo przedmiotów. Czasami ładne okleiny można spotkać w lidlu i biedronce. Moje właśnie z tych sklepów pochodzą, jak się tylko pojawiają w sprzedaży to nie mogę się oprzeć i muszę kupić 😀 

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkachOrganizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

Mamy w ręce pusty kartonik po mleku i co z nim zrobić aby stał się organizerem? Musimy go przeciąć, ja swój kartonik przecięłam na pół i w ten sposób będę miała dwa organizery z jednego opakowania.

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach-kartonik

Następnie odmierzamy ile potrzebujemy okleiny. Ja odmierzyłam tak aby mieć jej zapas, żeby wkleić trochę do środka i pod spód pudełka.

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach-okleina

Kolejny krok to oklejanie. Odklejajcie stopniowo okleinę od jej zabezpieczającego papieru. Jak odkleicie od razu całość będzie wam trudno ją okiełznać, może się pomarszczyć a tego nie chcemy.

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach-oklejanie okleiną

Jak mamy oklejone pudełko po bokach to przystępujemy do oklejenia spodu. Do tego celu trzeba było odmierzyć więcej okleiny. To co wystaje poza wysokość pudełka nacinamy na narożnikach i zaginamy do środka. W taki sam sposób oklejamy górę pudełka. I jeden organizer gotowy.Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

Z drugą częścią kartonika po mleku będzie trochę więcej zabawy. Musimy wyrwać nakrętkę. I zakleić powstałą dziurę. Myślę, że zdjęcia zobrazują jak to zrobić.

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

I drugi organizer z pudełka po mleku wygląda tak, teraz tylko okleić tak jak wyżej i gotowy. Z jednego kartonika dwa organizery.

Puszki metalowe okleja się podobnie jak kartoniki, tylko odmierzamy tyle okleiny jaką ma wysokość nasza puszka. Nie zostawiamy żadnego nadmiaru.

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

Organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach

I tak oto mamy gotowy organizer na biurko z kartonika po mleku i puszkach. Mam nadzieję, że wykorzystacie ten mały instruktaż i wykonacie taki organizer u siebie. Jeśli tak będzie mi miło jeśli pochwalicie się efektami 🙂

A w najbliższym czasie szykuję jeszcze jedno małe DIY organizacyjne:)

Fajny organizer może też powstać z cementowej osłonki na doniczkę, zerknijcie jak taką zrobić 🙂

Pozdrawiam

Nika