DIY

Mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

4 kwietnia 2017
stroik-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Dzisiejszy wpis to będzie przedostatni wpis o tematyce wielkanocnej. Dziś zaprezentuje Wam mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno. Obie rzeczy są w wykonaniu bardzo proste i nie wymagają wielkiego wkładu finansowego. Będziecie potrzebować kilku przedmiotów a są nimi:

Do wykonania stroika wielkanocnego:

 • kawałek kory ( ja swój znalazłam w lesie)
 • świeczkę
 • sztuczną trawę
 • jajko ze styropianu
 • sznurek jutowy
 • klej na gorąco
 • klej magick

materiały- szybki stroik i wieniec na okno

Do wykonania wieńca na okno:

 • wieniec (ja mam zrobiony z papierowej wikliny, ale widziałam jakiś czas temu w pepco wykonane z drewna chyba po 10 zł)
 • małe styropianowe jajka
 • piórka
 • ewentualnie sznurek jutowy do wykonania kokardki
 • klej na gorąco

wieniec materiały-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Mały stroik wielkanocny

Wykonanie jest bardzo proste, chociaż jest jeden pracochłonny element. Ja styropianowe jajko owinęłam sznurkiem jutowym a to zabiera trochę czasu. Początkowo zaczęłam robić to za pomocą kleju na gorąco, ale nie polecam, klej szybko stygnie nie łapie sznurka, robią się odstępy pomiędzy kolejnymi warstwami sznurka no i łatwo można się poparzyć. Później drugą część jajka oklejałam przy pomocy kleju magick. Wszystko ładnie się przyklejało, warstwa koło warstwy bez żadnych brzydkich odstępów.

jajko-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno jajko1-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno jajko2-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno jajko3-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Jak już miałam przygotowane odpowiednio jajko to zabrałam się za wykonanie stroika. Na początku przygotowałam sobie korę.

kora-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Następnie ze sztucznej trawy uwiłam gniazdko, które za pomocą gorącego kleju przykleiłam do kory.

gniazdko-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Kolejnym krokiem było umieszczenie jajka w gniazdku. Oczywiście również za pomocą kleju na gorąco.

gniazdko i klej-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno świeczka-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Jak widać na zdjęciu powyżej do stroika dodałam także świeczkę owiniętą sztuczną trawą. Oczywiście przy wypalaniu świeczki należy uważać aby sztuczna trawa się nie zapaliła. Ponieważ stroik w takiej wersji wydawał mi się goły to dodałam dwie kokardki ze sznurka. Jedną kokardkę umiejscowiłam na jajku a drugą przed świeczką na korze. Dodałam jeszcze małego niebieskiego motylka…i tak prezentuje się gotowy mały stroik wielkanocny:

stroik-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

Prawda, że wykonanie takiego stroika jest proste? A jak już mamy czym ozdobić Świąteczny stół to przejdźmy do ozdobienia okna.

Wieniec na okno

Wykonanie takiego wieńca to chwila moment. Jeśli mamy gotową bazę. Moją bazą jest wieniec upleciony z ,,papierowej wikliny” kiedyś miałam małą przygodę z tego typu ręcznymi robótkami i jeden mi został. Nie dla mnie wyplatanie takiego wieńca, chociaż to proste, może kiedyś jeszcze taki wyplotę, zobaczymy, puki co moja mama się wkręciła w kręcenie rurek z papieru bardziej niż ja, ale o tym kiedy indziej. Teraz przejdźmy do ozdabiania naszego wieńca( aha takie wieńce do ozdobienia widziałam ostatnio w pepco także nie musicie się martwić jeśli nie umiecie sobie takiego upleść). 

Na początku do wieńca za pomocą kleju na gorąco przyklejamy piórka. Następnie kilka kolorowych jajeczek. Kokardkę i ozdobny wieniec na okno gotowy.

wieniec-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno wieniec wielkanocny-mały stroik wielkanocny plus wieniec na okno

 

A jeśli chcecie zobaczyć poprzednie DIY wielkanocne to zapraszam tu i tu.

Pozdrawiam Nika