DIY | Wnętrza

Jesienny wianek DIY

29 września 2017
jesienny wianek diy-gotowy

Dziś mam dla was proste zrób to sam. Będzie to jesienny wianek DIY. Do jego zrobienia zainspirowała mnie wizyta w pewnej sieciówce i kupno garnka:) Tak, tak garnka takiego do rosołu, w końcu mamy jesień a rosół to idealna zupka na tą porę roku i ewentualne przeziębienia, zawsze stawia na nogi. No ale wpis miał być o wianku a ja się tu rozpisuje o garnku i rosole… Dlaczego garnek był inspiracją do wykonania jesiennego wianka? Ponieważ pomiędzy garnkiem a pokrywką była zabezpieczająca tektura w kształcie kółka/obręczy. Mój mąż rozpakowując garnek zapytał czy przyda mi się to, w pierwszym momencie odpowiedziałam: nie, wyrzuć to, co ja mam z tym zrobić? będzie tylko leżeć jak inne ,,przyda się”. Ale po szybkiej chwili namysłu krzyczę: nie! nie wyrzucaj, mam jednak pomysł. 

Kilka dni wcześniej kupiłam jedną gałązkę sztucznych jesiennych liści tak mi się podobały, nie wiem dlaczego tylko jedną, przecież jedna w wazonie nie wygląda dobrze, spojrzałam na tą gałązkę i na tą obręcz z tektury i wpadłam na pomysł wianka, jesiennego wianka na okno:)

Jesienny wianek DIY

Do wykonania jesiennego wianka DIY będziecie potrzebować:

  • sztucznych liści,
  • obręczy( ja mam z odzysku z zabezpieczenia garnka i pokrywki ;D, ale w sklepach możecie dostać obręcz ze styropianu),
  • sznurek jutowy,
  • klej na gorąco,
  • kasztany lub żołędzie,
  • kawałek fizeliny, ale nie koniecznie.

jesienny wianek diy- materiały

Wykonanie:

W pierwszej kolejności owijamy naszą obręcz sznurkiem jutowym.

jesienny wianek diy-owijanie obręczy

jesienny wianek diy-owijanie obręczy sznurek jutowy

Gdy mamy już naszą obręcz owiniętą sznurkiem jutowym przyklejamy fizelinę, ale jest to krok opcjonalny.

jesienny wianek diy-sznurek jutowy

Jeśli przy owijaniu powstanie wam luka, tak jak mi, to się tym nie przejmujcie, zostanie ona zakryta innymi elementami. Następnie przyklejamy liście, kasztany i żołędzie tak jak nam się podoba :)To już Wasza inwencja twórcza i chwila relaksu. Tylko uważajcie na klej na gorąco, ja już od kilku lat go używam i zdarzyło mi się nie raz delikatnie poparzyć, ale tym razem tak się rozgrzał, że gdy przypadkiem go dotknęłam to naprawdę mocno się poparzyłam, pierwszy raz pojawił mi się bąbel 🙁

jesienny wianek diy

jesienny wianek diy

A tak prezentuje się już gotowy, zawieszony na oknie:

jesienny wianek diy-gotowy

Tak mam brudne okno:D będzie dopiero myte 😛

Przy okazji zrobienia jesiennego wianka DIY na stole w jadalni też powstała szybka jesienna dekoracja, zrobiłam ją z tego czego nie wykorzystałam do wianka.

jesienny wianek diy-dekoracja na stół

Koszt wykonania tego wianka to jedynie koszt gałązki z liśćmi. Kupiłam ją za około 4 złote, sznurek jutowy miałam w domu, kasztany zebrałam koło domu, a obręcz z odzysku 😀

Jak Wam się podoba?

Zapraszam też do wpisu gdzie pokazuję jak wykonać świecznik z cementu 🙂 oraz do wpisu z dwoma jesiennymi przepisami.

Pozdrawiam

Nika