DIY | Wnętrza

Czym zastąpić tablicę korkową?

17 sierpnia 2017
czym zastąpić tablicę korkową?-efekt końcowy

Tablica korkowa to bardzo przydatna rzecz w biurze czy pokoju ucznia. Można do niej przyczepić karteczkę z rzeczami do zrobienia, ważnymi sprawami do załatwienia czy w przypadku ucznia plan lekcji. Mi osobiście znudziły się już tablice korkowe i postanowiłam ją zastąpić czymś innym. Czym zastąpić tablicę korkową? Można taką metalową kratką, podobno są dostępne w marketach budowlanych? Swego czasu też taką chciałam mieć ale nie mam. Mają je wszyscy ale nie ja 😀 Ja postanowiłam zrobić coś podobnego do tej metalowej kratki i jak na razie spisuje się super. A więc…

Czym zastąpić tablicę korkową?

Ja tablicę korkową zastąpiłam kilkoma gwoździkami, sznurkiem jutowym i drewnianą ramą, którą wykonałam przy pomocy męża :).

Drewnianą ramę wykonacie z kantówki. Ja kupiłam dwie, takie dwu metrowe. Moja tablica ma 80cm długości i 50cm szerokości.

Kantówkę przycinamy, na takie długości jakie chcemy aby miała nasza tablica. Gdy mamy już przycięte kantówki koniecznie pod ukosem. Przystępujemy do ich łączenia aby powstała nam rama. Przyda się do tego klej wikol, młotek i gwoździki.

czym zastąpić tablicę korkową?-materiały

Najpierw klejem smarujemy jeden element naszej ramy.

czym zastąpić tablicę korkową?-wikol

Następnie wbijamy delikatnie gwoździk do drugiej części naszej ramy i łączymy razem dobijając gwoździk do końca.czym zastąpić tablicę korkową?-gwóźdź

Gdy mamy już gotową ramę przystępujemy do robienia ,,kratki”. Aby ją wykonać do ramy musimy przybić gwoździe. Ja gwoździe przybijałam co około 6 cm. Przed przybiciem gwoździ zaznaczyłam sobie najpierw gdzie chce je przybić. Dopiero później wzięłam w rękę młotek i zaczęłam przybijać.

czym zastąpić tablicę korkową?-zaznaczenie

czym zastąpić tablicę korkową?-gwoździe

Gdy mamy już powbijane gwoździe. Aaa zapomniała bym, gwoździe muszą być wbite po jednej i po drugiej stronie ramy w tym samym miejscu, mam nadzieję, że mnie rozumiecie, tak aby kratka nie wyszła nam koślawa. Gdy mamy już powbijane gwoździe równo na tych samych odległościach bierzemy do ręki sznurek jutowy i obwiązujemy nim gwoździe po kolei, najpierw gwóźdź po prawej stronie ramy następnie po lewej, później wracamy do prawego i tak dalej. Następnie przechodzimy do przeplatania sznurka od góry do dołu i tu fajnie jeśli poprzeplatacie sznurek pod i nad sznurkiem który wcześniej wpletliśmy w naszą tablicę. Gdy przeplatanie mamy już skończone wystarczy, że poprzypinamy małe klamerki do sznurka i gotowe.

A tak wygląda efekt końcowy:

czym zastąpić tablicę korkową?-efekt końcowy

czym zastąpić tablicę korkową?

 

Mam nadzieję, że podoba wam się takie zastąpienie tablicy korkowej? Mi bardzo:)

Tutaj znajdziecie jak można w fajny sposób zrobić sobie organizer na biurko.

Tutaj znajdziecie mnie na facebooku i instagramie.

Pozdrawiam

Nika