DIY

Cementowy świecznik

13 września 2017
świecznik-cementowy świecznik

Dzień dobry:) Dziś mam dla Was małe DIY z cementem 😀 Pokażę Wam jak zrobić cementowy świecznik. Bardzo podobają mi się takie cementowe lub gipsowe ozdoby domu a, że lubię świeczki to tym razem znów zrobiłam świecznik. Mam  nadzieję, że i Wam się spodoba. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją wykonania:)

Cementowy świecznik

Do wykonania cementowego świecznika będziecie potrzebować:

  • cement
  • wodę
  • opatrunek(gazę)
  • balon.materiały- cementowy świecznik

WYKONANIE:

Przygotowujemy sobie nadmuchany balon, rozrabiamy cement, gazę wyjmujemy z opakowania, ja miałam taką 10x10cm, po rozłożeniu jest większa i ja złożyłam ją na cztery.

Przygotowaną gazę moczymy w cemencie a następnie rozkładamy ją na balonie. Ja przygotowałam sobie trzy kawałki gazy, tyle jest w jednym opakowaniu. Po nałożeniu pierwszej gazy, moczyłam drugą i nakładałam na pierwszą i tak samo postąpiłam z trzecim kawałkiem. Gazę oczywiście nakładamy na tą okrągłą część balona nie na tą z ogonkiem:) mi początkowo gaza spływała z balona, dlatego na chwilę położyłam balon w pudełeczku tą zaokrągloną częścią do góry aby nasączona cementem troszkę przeschła( niestety nie mam zdjęcia z tego momentu).

gaza, cement-cementowy świecznik

zamoczona w cemencie gaza-cementowy świecznik

Aby świecznik cementowy się nie przewracał na folię położyłam trochę cementu i na tym położyłam balon oblepiony gazą i to pozostawiłam do wyschnięcia.

cement na balonie-cementowy świecznik

Gdy cement na balonie wysechł, przebiłam go i miałam już prawie gotowy świecznik. Prawie, ponieważ ja postanowiłam go jeszcze spryskać odrobinę lakierem. Po wyschnięciu lakieru świecznik był już gotowy i prezentuje się tak:świecznik-cementowy świecznik

Oczywiście jeśli chcecie inny kolor świecznika to możecie go pomalować na kolor jaki się Wam podoba. Mi ostatnio podobają się właśnie takie trochę surowe cementowe dodatki i w najbliższym czasie planuję zrobić coś większego z cementu. Myślę, że jeszcze we wrześniu uda mi się pokazać co wymyśliłam.

A jeśli podobają Wam się cementowe i gipsowe dodatki tak jak mi to zapraszam Was do zapoznania się jak zrobić gipsowy świecznik dłoń, świecznik poduszeczka, oraz cementową osłonkę na doniczkę.

Pozdrawiam

Nika